Hotel Kawallo****, Słubice k. Płocka
Przyjazd
Wyjazd
29 lipca 2020

Maciej Gabryelczyk i Hotel Kawallo mają przyjemność zaprosić na premierową wystawę okładek płyt winylowych połączoną z giełdą muzyczną, która odbędzie się w niedzielę 23 sierpnia 2020 roku. 

Dzięki położeniu hotelu w sercu lasu, będzie to wyjątkowa okazja, aby miłośnicy muzyki i płyt winylowych spotkali się w niecodziennym miejscu w otoczeniu natury. Pojawi się wielu wystawców - będzie można kupić, sprzedać, wymienić, obejrzeć, wertować i znaleźć muzyczne skarby - płyty CD, kasety magnetofonowe, koncerty i filmy DVD też będą czekały na kolekcjonerów.

Gwarantujemy piknikową atmosferę, specjalną ofertę gastronomiczną  i niespodzianki o których poinformujemy niebawem. Zachęcamy do rodzinnych odwiedzin. 

W ogrodzie nie zabraknie muzyki na żywo i tej odtwarzanej z płyt winylowych. 

Wszystkich wystawców zainteresowanych udziałem w wydarzeniu prosimy o kontakt mailowy: damian.marciniak@kawallo.pl 

23.08.2020 NIEDZIELA
godz. 12:00 - 18:00
Hotel Kawallo****
Leonów 7a, Słubice k.Płocka
Wstęp wolny 

Maciej Gabryelczyk o wystawie:
"Okładki płyt są dla mnie integralną częścią płyty, a tak naprawdę stały się nimi w epoce jazzu i rocka. Szczególnie muzykom rockowym zależało na takiej promocji ich muzyki i jest wiele przykładów, że dobra, doskonała okładka płyty zrobiona przez wspaniałych artystów grafików torowała drogę płycie i popularyzowała zespół rockowy czy solistę. Tak było w przypadku grupy Pink Floyd, która miała świetnych grafików współpracujących z nimi. Ta formacja grafików nazywała się „Hipgnosis” ze Stormem Thorgersonem na czele. To właśnie oni byli twórcami okładki „Dark Side of the Moon”, „Atom Heart Mother” czy „Wish You Were Here”. Hipgnosis projektowało również dla Genesis, Led Zeppelin, Wishbone Ash, Bad Company, AC/DC, Black Sabbath, Emerson Lake and Palmer i innych. W Polsce bardzo często twórcami okładek płyt byli znani graficy i plakaciści m.in. Waldemar Świerzy, Jan Sawka, Get Stankiewicz, Andrzej Dudziński, Rosław Szaybo i Stanisław Zagórski - pracowali w brytyjskiej Columbia Records i są autorami wielu okładek bardzo znanych angielskich kapel rockowych, m.in. słynna „British Steel” Judas Priest i logo zespołu. Obaj nasi twórcy wykreowali okładki Milesa Davisa, Santany, Janis Joplin, Roy Orbisona i innych. Trochę się zmienia funkcja okładki w czasach współczesnych, bo też płyta winylowa nie jest tym nośnikiem co dawniej. Złote czasy minęły, a czy nastąpi renesans nikt nie wie. Jak mówi noblista The Answer is blowin' in the Wind. Zapraszam na wystawę w trakcie której przeprowadzę Państwa przez świat skomponowanych przeze mnie okładek płytowych – tych doskonale znanych, jaki tych wiele znaczących dla mnie jako kolekcjonera". 

Zobacz na mapie
Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij