Hotel Kawallo****, Słubice k. Płocka
Check-in
Check-out
14 April 2020

Przygotowałyśmy dla Was kolejną porcję wiedzy. Tym razem podpowiemy, jak w prosty sposób, w domowych warunkach zadbać o pielęgnację włosów, które wiosną budzą się do życia. Zima skutecznie wpłynęła na ich kondycję – każda z nas boryka się z tymi samymi problemami. Włosy są suche, zmęczone, matowe i pozbawione blasku. Niestety nie umówimy się na wizytę u fryzjera, ale z łatwością możemy poradzić sobie same. Produkty na pewno znajdą się w domowej spiżarni. 

Drogie Panie – do dzieła! Poradzimy sobie same. Oto kilka naturalnych sposobów:


1) Jajka – sposób na włosy suche i łamliwe
Surowe jajka są najlepszym naturalnym produktem, który może przysłużyć się dobrej kondycji naszych włosów. Żółtko jajka bogate jest w tłuszcze, natomiast białko naturalnie nawilża. Ponadto zawiera enzymy, które pomagają w walce z przetłuszczającymi się włosami. Całego jajka powinny używać osoby z normalnymi włosami, samego białka osoby z problemem przetłuszczania się , natomiast samego żółtka - osoby o włosach suchych i łamliwych. W zależności od tego jak długie są twoje włosy przygotuj mieszankę jajek w ilości około połowy szklanki. Wetrzyj je we włosy i pozostaw na około 20 minut. Jeśli nie chcesz, by "zagotowały" się na twojej głowie - zmywaj je chłodna wodą i szamponem. Całe jajka i same żółtka stosuj raz w miesiącu. Jeśli wybrałaś kurację samymi białkami - powtarzaj ją co dwa tygodnie.

2) Produkty mleczne – sposób na włosy pozbawione blasku
Kosmetyki do stylizacji włosów często je niszczą. Włosy stają się przesuszone i pozbawione blasku. Najlepszym lekarstwem będą dla nich produkty mleczne, takie jak śmietana czy jogurt. Kwas mlekowy dobrze i delikatnie oczyszcza włosy, natomiast tłuszcz zawarty w mleku doskonale nawilża. Pół szklanki kwaśnej śmietany lub jogurtu nałóż na wilgotne włosy i pozostaw na 20 minut. Następnie zmyj je - najpierw ciepłą, potem zimną wodą, a na końcu umyj szamponem. Maski mleczne stosuj co 2 tygodnie.

3) Miód – sposób na suche włosy
Bez względu na stopień odwodnienia włosów, czy przez wzgląd na twardą wodę, czy częste prostowanie - należy pamiętać, że miód jest naturalną substancją zatrzymującą wilgoć. Wmasuj w wilgotne włosy mniej więcej połowę szklanki miodu i odczekaj 20 minut. Możesz dodać też 1 lub 2 łyżki stołowe oliwy dla ułatwienia aplikacji gęstego miodu. Jeśli twoje włosy są bardzo przesuszone dodaj składniki bogate w białko, takie jak awokado lub żółtka jajek.

Pozdrawiamy
Zespół LasVita SPA&Wellness

View on map
Newsletter

Subscribe to the newsletter

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close